BZT52B3V6-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZT52B3V6-G3-18
Pacchetto:
SOD-123
Descrizione:
DIODE ZENER 3.6V 410MW SOD123
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Series BZT52-G
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms