BZT52B5V8S-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
BZT52B5V8S-TP
Pacchetto:
SOD-323
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE ZENER 5.8V 200MW SOD323
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±2.07%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 1.5 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms