BZT52B9V1-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZT52B9V1-HE3-18
Pacchetto:
SOD-123
Descrizione:
DIODE ZENER 9.1V 410MW SOD123
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZT52
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms