BZT52C20K RKG
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
BZT52C20K RKG
Pacchetto:
SOD-523F
Descrizione:
DIODE ZENER 20V 200MW SOD523F
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523F
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms