BZT52C27
MDD
Prodotto No:
BZT52C27
Produttore:
MDD
Pacchetto:
SOD-123
Descrizione:
Zener SOD-123 27V +/-5%
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Series SOD-123
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr MDD
Tolerance ±5%
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 21 V