BZT52C3V6L3P-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
BZT52C3V6L3P-TP
Pacchetto:
2-DFN1006
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5.56%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 2-DFN1006
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series -
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Power - Max 100 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms