BZT52C4V3-G RHG
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
BZT52C4V3-G RHG
Pacchetto:
SOD-123
Descrizione:
DIODE ZENER 4.3V 350MW SOD123
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms