BZT52C51W
YAGEO
Prodotto No:
BZT52C51W
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
SOD-123
Descrizione:
ZENER SOD-123 51V 500MW
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5.88%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 39 V
Series BZT52CXXW
Package / Case SOD-123F
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr YAGEO
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 180 Ohms