BZT52C6V8LP-7
Diodes Incorporated
Prodotto No:
BZT52C6V8LP-7
Pacchetto:
X1-DFN1006-2
Descrizione:
DIODE ZENER 6.8V 250MW 2DFN
In magazzino : 5984
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package X1-DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V
Series -
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms