BZT52H-B13-QX
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BZT52H-B13-QX
Descrizione:
BZT52H-B13-Q/SOD123F/SOD2
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2.31%
Supplier Device Package SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123F
Power - Max 375 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms