BZT52HC3V6WF-7
Diodes Incorporated
Prodotto No:
BZT52HC3V6WF-7
Descrizione:
ZENER DIODE SOD123F T&R 3K
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5.56%
Supplier Device Package SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123F
Power - Max 375 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms