BZV02/Z0000/10
Bulgin
Prodotto No:
BZV02/Z0000/10
Produttore:
Bulgin
Descrizione:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Guida per l'utente
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 34.40mm x 70.10mm
Approval Agency CSA, ENEC, UL, VDE
Termination Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series Polysnap® BZV
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness 0.039" ~ 0.118" (1.00mm ~ 3.00mm)
Current Rating - Appliance Inlet 10A