BZV49-C2V4,115
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BZV49-C2V4,115
Descrizione:
DIODE ZENER 2.4V 1W SOT89
In magazzino : 61
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOT-89
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case TO-243AA
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms