BZV55C3V9
Microchip Technology
Prodotto No:
BZV55C3V9
Pacchetto:
DO-213AA
Descrizione:
DIODE ZENER 3.9V DO213AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-213AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series -
Package / Case DO-213AA (Glass)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 200 mA
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V