BZV55C9V1-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
BZV55C9V1-TP
Pacchetto:
Mini MELF
Descrizione:
DIODE ZENER 9.1V 500MW MINI MELF
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Mini MELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 6.9 V
Series -
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms