BZV85-C10,113
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BZV85-C10,113
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
DO-41
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE ZENER 10V 1.3W DO41
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms