BZV85-C8V2,133
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BZV85-C8V2,133
Descrizione:
DIODE ZENER 8.2V 1.3W DO41
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Box (TB)
Impedance (Max) (Zzt) 5 Ohms