BZW04-376B
Diotec Semiconductor
Prodotto No:
BZW04-376B
Pacchetto:
DO-15 (DO-204AC)
Descrizione:
TVS DO-15 376V 400W BI
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 800mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 418V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15 (DO-204AC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 603V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 376V