BZW06-5V8
Diotec Semiconductor
Prodotto No:
BZW06-5V8
Pacchetto:
DO-15 (DO-204AC)
Descrizione:
TVS DO-15 5.8V 600W UNI
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 57A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 6.45V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15 (DO-204AC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 10.5V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5.8V