BZX384-B62-QX
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BZX384-B62-QX
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
SOD-323
Descrizione:
BZX384-B62-Q/SOD323/SOD2
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 43.4 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 215 Ohms