BZX38450-C7V5-QF
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BZX38450-C7V5-QF
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
SOD-323
Descrizione:
BZX38450-C7V5-Q/SOD323/SOD2
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 5.7 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX38450-Q
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms