BZX55C13
onsemi
Prodotto No:
BZX55C13
Produttore:
onsemi
Descrizione:
DIODE ZENER 13V 500MW DO35
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-35
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 100 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 26 Ohms