BZX585B51 RSG
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
BZX585B51 RSG
Pacchetto:
SOD-523F
Descrizione:
DIODE ZENER 51V 200MW SOD523F
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523F
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 35.7 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 180 Ohms