BZX585B6V2 RKG
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
BZX585B6V2 RKG
Pacchetto:
SOD-523F
Descrizione:
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD523F
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523F
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.7 µA @ 4 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms