BZX79C47
onsemi
Prodotto No:
BZX79C47
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
DO-35
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
ZENER DIODE, 47V, 5%, 0.5W, UNID
In magazzino : 30000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 32.9 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 100 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 170 Ohms