BZX84-C12/LF1VL
NXP USA Inc.
Prodotto No:
BZX84-C12/LF1VL
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
SOT-23 (TO-236AB)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE ZENER 12V 250MW TO236AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23 (TO-236AB)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms