Casa / Single Zener Diodes / BZX84-C47/DG/B2,23
minImg
BZX84-C47/DG/B2,23
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BZX84-C47/DG/B2,23
Pacchetto:
TO-236AB
Descrizione:
DIODE ZENER 47V 250MW TO236AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 32.9 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 170 Ohms