Casa / Single Zener Diodes / BZX84B5V6-AU_R1_000A1
minImg
BZX84B5V6-AU_R1_000A1
Panjit International Inc.
Prodotto No:
BZX84B5V6-AU_R1_000A1
Pacchetto:
SOT-23
Descrizione:
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIOD
In magazzino : 5730
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±1.96%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 410 mW
Mfr Panjit International Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms