Casa / Single Zener Diodes / BZX84B9V1-HE3_A-08
minImg
BZX84B9V1-HE3_A-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZX84B9V1-HE3_A-08
Pacchetto:
SOT-23-3
Descrizione:
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23-3
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX84
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms