BZX84C11
onsemi
Prodotto No:
BZX84C11
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
SOT-23-3
Descrizione:
ZENER SOT23 11V 0.3W 5%
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms