BZX84C11W-7
Diodes Incorporated
Prodotto No:
BZX84C11W-7
Pacchetto:
SOT-323
Descrizione:
DIODE ZENER 11V 200MW SOT323
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SOT-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series -
Package / Case SC-70, SOT-323
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms