BZX84C12
Good-Ark Semiconductor
Prodotto No:
BZX84C12
Pacchetto:
SOT-23
Descrizione:
DIODE, ZENER, 0.3W, 12V, SOT-23
In magazzino : 4349
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5.42%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series BZX84Cx
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Good-Ark Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms