BZX84C12S-7
Diodes Incorporated
Prodotto No:
BZX84C12S-7
Pacchetto:
SOT-363
Descrizione:
DIODE ZENER ARRAY 12V SOT363
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Configuration 2 Independent
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SOT-363
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series -
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms