Casa / Single Zener Diodes / BZX84C18 TR PBFREE
minImg
BZX84C18 TR PBFREE
Central Semiconductor Corp
Prodotto No:
BZX84C18 TR PBFREE
Pacchetto:
SOT-23
Descrizione:
DIODE ZENER 18V 350MW SOT23
In magazzino : 26354
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Central Semiconductor Corp
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms