BZX84C33
onsemi
Prodotto No:
BZX84C33
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
SOT-23-3
Descrizione:
DIODE ZENER 33V 250MW SOT23-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 23.1 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms