BZX84C3V9
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
BZX84C3V9
Pacchetto:
SOT-23-3 (TO-236)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
ZENER DIODE, 3.9V, 5%, 0.25W, UN
In magazzino : 30000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Fairchild Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms