Casa / Single Zener Diodes / BZX84C43-AU_R1_000A1
minImg
BZX84C43-AU_R1_000A1
Panjit International Inc.
Prodotto No:
BZX84C43-AU_R1_000A1
Pacchetto:
SOT-23
Descrizione:
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIOD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 30.1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 410 mW
Mfr Panjit International Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 150 Ohms