BZX84C4V3
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
BZX84C4V3
Pacchetto:
SOT-23-3
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE ZENER 4.3V 250MW SOT23-3
In magazzino : 90035
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Fairchild Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms