BZX84C62-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZX84C62-G3-18
Pacchetto:
SOT-23-3
Descrizione:
DIODE ZENER 62V 300MW SOT23-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 43.4 V
Series BZX84-G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 215 Ohms