BZX84C6V8LYT116
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
BZX84C6V8LYT116
Produttore:
Rohm Semiconductor
Pacchetto:
SOT-23
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
250MW, 6.8V, SOT-23, ZENER DIODE
In magazzino : 2964
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5.88%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms