Diodes Incorporated
Prodotto No:
BZX84C8V2Q-7-F
Produttore:
Pacchetto:
SOT-23-3
Batch:
-
Descrizione:
ZENER DIODE SOT23 T&R 3K
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
3000
$0.033383
$100.149
6000
$0.031568
$189.408
9000
$0.026866
$241.794
30000
$0.024852
$745.56
75000
$0.021489
$1611.675
150000
$0.01787
$2680.5
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Tolerance | ±6.1% |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 700 nA @ 5 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 300 mW |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 8.2 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance (Max) (Zzt) | 15 Ohms |
| Base Product Number | BZX84 |