Casa / Single Zener Diodes / BZX84J-B5V6/DG/B2,
minImg
BZX84J-B5V6/DG/B2,
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BZX84J-B5V6/DG/B2,
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
SOD-323F
Descrizione:
DIODE ZENER 5.6V 550MW SC90
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-90, SOD-323F
Power - Max 550 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms