BZX85C18 R0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
BZX85C18 R0G
Descrizione:
DIODE ZENER 18V 1.3W DO204AL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 200°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 13 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms