Casa / Fixed Inductors / C0603C-6N80G1T3
minImg
C0603C-6N80G1T3
API Delevan Inc.
Prodotto No:
C0603C-6N80G1T3
Descrizione:
FIXED IND 6.8NH 840MA 100MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 30 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 840 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 6.8 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.8GHz