C405-NWA28H-O
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
C405-NWA28H-O
Descrizione:
PMI .250" 28VDC NO LENS CARTRIDG
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 28V
Lens Color -
Wavelength - Peak 592nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA