C405-NWG12H-O
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
C405-NWG12H-O
Descrizione:
PMI .250" 12VDC NO LENS CARTRIDG
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2400mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 12V
Lens Color -
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA