C41-BA48H-CAO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
C41-BA48H-CAO
Descrizione:
PMI .250" LED 48V TAB CLEAR AMBE
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 16mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 41
Type LED
Voltage 48V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Amber
Wavelength - Peak 583nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 7.11mm Dia