C41-BCG24H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
C41-BCG24H-CGO
Descrizione:
PMI .250" LED 24V TAB CLEAR GREE
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 24°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 80mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 24V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 17mA
Lens Size 7.11mm Dia