C41-BCG48H-NGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
C41-BCG48H-NGO
Descrizione:
PMI .250" LED 48V TAB DIFF GREEN
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 24°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 80mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 48V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 7.11mm Dia