C41-BCR48H-NRO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
C41-BCR48H-NRO
Descrizione:
PMI .250" LED 48V TAB DIFF RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 120mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 48V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 7.11mm Dia